ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dnia 2 kwietnia 2019 roku obchodziliśmy w grupach przedszkolnych Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie. Tego dnia w akcie solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy szkoły „zaświecili się na niebiesko” ubierając się na ten kolor. Odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez panie: Annę Milkowską, Annę Przeradzką i Martynę Wilczewską. W realizowaną tematykę wprowadził dzieci pokaz filmowy pt. „Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie”, który pomógł zrozumieć i uwrażliwić się na autyzm. Dzieci poprzez doświadczenia sensoryczne, zagadki, opowiadania i ćwiczenia mogły przenieść się do świata autyzmu i poczuć, jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości. Przedszkolaki zrozumiały, że dla tych wyjątkowych osób ważna jest akceptacja i wsparcie ze strony otoczenia. Dzieci doskonale wiedzą, że autyzm to nie choroba. Podsumowaniem tegorocznych obchodów było wyjście z niebieskimi balonami w geście solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

 

WSTECZ

kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930