ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ciągu dwóch tygodni grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim realizowała tematykę poświęconą wiośnie. Pod czujnym okiem pań Marii Szymankiewicz i Jolanty Wachowskiej dzieci podczas spaceru szukały zwiastunów wiosny, prowadziły obserwacje przyrodnicze. Na zajęciach plastycznych rysowały pierwsze wiosenne kwiaty, sklejały elementy oraz z papieru, piórek i sznurków wykonały „ptasie gniazdo”. Krasnoludki słuchały również śpiewu ptaków, ich odgłosów i starały się rozpoznać oraz nazwać ptaki. W zakładaniu przedszkolnego ogródka pomogła przedszkolakom pani Iwona Wiśniewska – mama Tosi. Dziewczynka porównuje swoją mamę do Pani Wiosny. Przy okazji pracy w ogródku dzieci miały sposobność zobaczyć nasiona warzyw, kwiatów, poznały warunki, które potrzebne są roślinom. Pani Iwona bardzo lubi uprawiać rośliny w ogródku pokazała przedszkolakom jak należy sadzać i wsiewać rośliny. Do doniczek, które dostarczyła pani Dorota Smukała, dzieci wsypywały ziemię, a następnie pod czujnym okiem mamy Tosi siały rzodkiewkę, koper, szczypior i sałatę. Posadziły także cebulkę. Ozdobą przedszkolnego ogródka będą kwiaty: maciejka i groszek pachnący. „Krasnoludki” poznały również narzędzia ogrodnicze. Wiedzą i potrafią wyjaśnić przysłowia związane z wiosną. Codziennie pod okiem swoich pań prowadzą kalendarz pogody. Obserwują pogodę i do prawidłowego jej oznaczenia wykorzystują właściwe symbole.

 

WSTECZ

kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930