ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zakończono realizację programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia była pani Anna Daniłowicz. Nad programem patronat objął Główny Inspektorat Sanitarny. Głównym celem zajęć było zwiększenie wiedzy uczniów na temat zdrowia w odniesieniu do palenia papierosów i e-papierosów. Z badań naukowych wynika, że pierwsze próby podejmowania palenia przypadają na dzieci w wieku dziewięciu – dziesięciu lat, a częstotliwość palenia wzrasta z wiekiem. Adresatem szkolnego programu byli uczniowie klas czwartych naszej szkoły. Zajęcia programu „Bieg po zdrowie” realizowane były za pomocą metod aktywizujących, a priorytetem działań były: kreatywność i aktywność. Efekty uczniowskich działań można obejrzeć na tablicy, która znajduje się na dolnym holu. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie dyskutowali, wymieniali spostrzeżenia, doświadczenia, refleksje i pomysły. Ponadto przeprowadzali wywiady z osobami niepalącymi, liczyli koszty palenia papierosów, pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy oraz tworzyli tematyczne komiksy.

 

WSTECZ

kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930