ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

26 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowano konkurs dla uczniów klas I – III „Wesoły świat zwierząt”. Uczniowie uczestniczący w konkursie zaprezentowali utwory o charakterze komicznym. Dla rozluźnienia tremy przez recytacją uczestnicy konkursu obejrzeli przedstawienie na podstawie utworu Jana Brzechwy „Żuraw i czapla”, które przygotowały panie: Paulina Brodzik, Justyna Pajewska i Małgorzata Prokop. Uczniowie mieli także okazję do zaprezentowania tańca w rytm utworów o wesołych zwierzakach. Do rywalizacji stanęło dziewięcioro uczniów, których oceniało jury w składzie: pani Agnieszka Dembińska i pani Małgorzata Głowacka. Komisja konkursowa zwracała uwagę na dobór repertuaru, interpretację, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne. Pierwsze miejsce zajęła Matylda Ławicka z klasy III a, która zaprezentowała utwór Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”. Drugie miejsce, recytując wiersz Danuty Wawiłow „Daktyle”, zdobyła Maja Machulska z klasy I a. Na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Zielińska z klasy III a. W jej wykonaniu usłyszeliśmy wiersz Jana Brzechwy „Żuraw i czapla”. Jury przyznało także wyróżnienia. Za wiersz Jana Brzechwy „Lis” wyróżniono Wiktorię Cybulską z klasy III a, natomiast Mikołaj Dembiński z klasy II a otrzymał wyróżnienie za recytacje utworu Doroty Gellner „Popatrzcie na jamniczka”. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody z rąk Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pani Renaty Szwarc. Organizatorkami konkursu były panie: Paulina Brodzik, Justyna Pajewska i Małgorzata Prokop.

 

WSTECZ

marzec 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031