ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim podjęła decyzję o przystąpieniu do IV edycji konkursu „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego” pod hasłem „Wsi spokojna, wsi wesoła”. Koordynatorem przedsięwzięcia został nauczyciel biologii pan Andrzej Domżalski, który z wychowawcami i uczniami klas I – V postanowili stworzyć ogród szkolny na miarę żywej pracowni. Ogród będzie służył do realizacji podstawowych celów dydaktycznych i wychowawczych, do kształtowania pożądanych postaw i zachowań. Uczniowie pod okiem nauczycieli będą prowadzili ciekawe badania, eksperymenty, obserwacje. Szkolny ogród zapewni kontakt z żywą przyrodą, będzie nie tylko dodatkową „salą dydaktyczną”, ale podniesie walory estetyczne terenu przy budynku naszej szkoły, urozmaici przestrzeń szkolną, da uczniom możliwość ukierunkowanego obcowania z naturą i praktycznego poznawania jej. IV edycja konkursu „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego” poświęcona jest motywom rustykalnym. W naszym szkolnym ogrodzie pojawią się warzywa, kwiaty i krzewy, które uprawiały nasze prababcie i babcie, jednocześnie przywrócimy pamięć o ich ogrodach. Postaramy się połączyć kwiaty jednoroczne z bylinami, krzewami i warzywami. Odkrywanie bioróżnorodności pragmatycznej stosowanej w dawnych wiejskich ogrodach, świadomość, że ogród może być elementem budzącym tożsamość małej i dużej ojczyzny, obcowanie z naturą oraz walory estetyczne to główne cele naszego przedsięwzięcia.

 

WSTECZ

marzec 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031