ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Grupy przedszkolne „Biedronki”, „Gumisie”, „Motylki” i „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim realizowały krąg tematyczny „Do sklepów wyruszamy, gdy zakupy zrobić mamy”. Dzieci wraz z opiekunkami odwiedziły sklepy spożywcze, zabawkowe, samoobsługowe, aptekę, market, sklep odzieżowy, sklep ze sprzętem AGD, sklep z narzędziami oraz sklepik szkolny. Przedszkolaki oglądały asortyment, same robiły zakupy, czekały cierpliwie w kolejce. W sklepach samoobsługowych wybierały towar, korzystały z czytników i pomocy pan ekspedientek. Dzieci pamiętały o kulturalnym zachowaniu się w sklepach i innych miejscach publicznych. W aptece pani farmaceutka pokazała dzieciom, jak robi maść. Efektem wycieczek były katalogi z zabawkami, balony, przypinki, notesy, pudełka po lekarstwach i słodycze. Zdobytą wiedzę przedszkolaki wykorzystały podczas zabaw w salach. Dzieci zorganizowały sklepy owocowo-warzywne i aptekę. Podczas wycieczek i zajęć wzbogaciły słownictwo, znają znaczenie słów: klient, ekspedient, reszta, paragon, farmaceuta. Wiedzą także, że nie mogą kupić towaru bez odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zajęcia w sklepach nauczyły dzieci podstawowych zasad kupowania, zachowania oraz dzielenia się kupionymi przez siebie smakołykami.

 

WSTECZ

luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728