ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

26 lutego 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Powiatowy Konkurs Tańca Zespołów Tanecznych „Moc Tańca”. Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów, które walczyły o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz klasy IV – VIII. „Człowiek nie żyje, aby tańczyć, lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył”. Kierując się tą myślą konkurs miał na celu krzewienie tańca jako formy spędzania wolnego czasu. Taniec rozwija wrażliwość na muzykę i ruch oraz pokonuje w nas tremą i nieśmiałość, a przede wszystkim uczy nas dobrze się bawić. Zespoły oceniało jury w składzie: pani Monika Weisgerber, pan Bartosz Puciłowski, pan Krzysztof Leśniewski. W kategorii klasy I – III pierwsze miejsce zdobyły „Gwiazdeczki” ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie. Opiekunem grupy jest pani Barbara Rogowska. Drugie miejsce zajęły „Pomponiaki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Zespół prowadzi pani Małgorzata Prokop. Na trzecim miejscu uplasowały się podopieczne pań: Elżbiety Grzywacz i Agnieszki Kaczerzewskiej czyli „Roztańczone Baletki” ze Szkoły Podstawowej w Nowym Grodzicznie. W kategorii klasy IV – VIII zwycięzcą została grupa „Concret”, którą prowadzi pani Jowita Jankowska. Grupa reprezentowała Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. „Miki Team” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uplasował się na drugim miejscu. Grupę przygotowała pani Anna Gąsiorek. Trzecie miejsce wywalczył zespół „Smile” ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach. Grupą opiekuje się pani Ewelina Leśniewska. Na czwartym miejscu sklasyfikowano „Dancing Girls” ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Tancerki przygotowała pani Ewa Januszewska. Nagrodę Publiczności otrzymała grupa „Pomponiaki”, natomiast Nagrodę Jury otrzymała grupa „Smile”. Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody rzeczowe: worki, plecaki oraz gadżety od sponsorów: smycze i długopisy. Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Prokop, a imprezę poprowadziła pani Magdalena Grabowska.

 

WSTECZ

luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728