ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

O zwierzętach swych pamiętaj – przytul, nakarm nie od święta.

Grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim wraz z paniami: Marią Szymankiewicz i Jolantą Wachowską obchodziły Dzień Kota. Przez cały tydzień rozmawiały na temat tych zwierząt, codziennie przed zajęciami witały się miauknięciem. Informacje dotyczące kotów, ilustracje kotów z różnych bajek przygotowała dla dzieci pani praktykantka Julia Krezymon. Codziennie „Krasnoludki” odwiedzała druga praktykantka pani Wiktoria Kawiecka, która czytała dzieciom bajki o kotach. Przedszkolaki ćwiczyły także kocią gimnastykę oraz gimnastykę buzi i języka do kocich opowieści. Podczas zajęć dzieci oglądały książki, ilustracje i widokówki z kotami, układały puzzle, liczyły zwierzęta, kolorowały je, bawiły się przy piosenkach i wierszach o kotach, brały udział w konkursach. „Krasnoludki” odwiedzili rodzice Wojtka, którzy są właścicielami dwóch wspaniałych kotów: Daktyla i Figi. Pani Asia i pan Artur przybyli do przeszkolą ze swoimi pupilami. Daktyl to kot rasy Maine coon – rasa pochodzi z Ameryki Północnej, podobno są to największe koty świata. Z kolei Figa jest kotem brytyjskim. Goście opowiadali o zwyczajach kotów, ich pielęgnacji, zabawach, żywieniu. Dzieci miały okazję pobawić się z kotami. Na zakończenie spotkania otrzymały kolorowanki i magnesy z kotami. Panie wręczyły przedszkolakom dyplomy i zakładki do książek.

 

WSTECZ

luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728