ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

7 lutego 2019 roku do Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim przyjechała młodzież ze szkoły średniej w Donskoye wraz z dyrektor szkoły i nauczycielką matematyki. Gości powitali Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Nadolski. Goście obejrzeli występ wokalno-instrumentalny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Magdaleny Domżalskiej oraz elementy treningu i walki zapaśniczej w wykonaniu pana Krzysztofa Przybysza i Eweliny Ziółkowskiej. Podczas pobytu w Nowym Mieście młodzież zamieszkała u rodzin uczniów naszej szkoły. Po południu w Miejskim Centrum Kultury goście uczestniczyli w zajęciach decoupage, które poprowadziła pani Magdalena Wacko oraz wysłuchali występu orkiestry dętej. Następnego dnia wraz z polskimi kolegami uczestniczyli w lekcjach: fizyki, przyrody, języka polskiego oraz matematyki. Poprowadzili je nauczyciele szkoły podstawowej: pani Anetta Gosik-Suchocka, pan Andrzej Domżalski, pani Anita Leliwa i pani Małgorzata Potomska. Poznali także koncepcję projektu zajęć „Badacz wody”, które prowadzi pani Magdalena Grabowska. Młodzież odwiedziła nowomiejski cmentarz parafialny i zapaliła znicze pod pomnikiem pomordowanych Rosjan w czasie II wojny światowej oraz zwiedziła Bazylikę św. Tomasza Apostoła. W Urzędzie Miejskim goście spotkali się z Burmistrzem Nowego Miasta Lubawskiego panem Józefem Blankiem, Przewodniczącym Rady Miejskiej panem Andrzejem Nadolskim, Kierownikiem Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej panem Jerzym Grządzielewskim oraz Kierownikiem Referatu Oświaty Kultury i Sportu panią Dorotą Osińską. Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne w Aleksandrówce. Pani Paulina Brodzik i pan Mirosław Leśniewski zaprezentowali uczniom tańce średniowieczne. Następnie młodzież bawiła się przy polskich i rosyjskich przebojach. Sobota była poświęcona sportom zimowym na Kurzej Górze. Zimowe zabawy poprzedziła pogadanka z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji na temat bezpieczeństwa na stoku i podczas zabaw. Nauka jazdy na nartach i łyżwach odbyła się pod okiem instruktorów – panów: Macieja Bochenka i Tomasza Kawieckiego. Uczniowie wzięli udział w konkursie i wygrali trzy profesjonalne kaski narciarskie oraz kamizelki, odblaski i kubki. Sobota 9 lutego była Międzynarodowym Dniem Pizzy dlatego też nasi uczniowie wraz z rosyjskimi przyjaciółmi udali się na pizzę. Na miejscu grali także w kręgle i bilard, nie zabrakło zabaw w Małpim Gaju. W niedzielę w uroczystym podsumowaniu polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży uczestniczyli: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Nadolski, Kierownik Referatu Promocji i Współpracy Międzynarodowej pan Jerzy Grządzielewski, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury pani Katarzyna Olęcka, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski i Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pani Renata Szwarc. Wizytę zakończyły: prezentacje, tort, prezenty i podziękowania. Tłumaczami w czasie pobytu młodzieży rosyjskiej w naszej szkole i mieście były panie: Agnieszka Surmiak i Mirosława Nowakowska. Koordynatorkami przedsięwzięcia były panie: Magdalena Grabowska i Barbara Milewska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu i wymianę młodzieży. Dziękujemy Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  panu Markowi Borkowskiemu, który przyczynił się do zorganizowania wymiany. Ciepłe słowa kierujemy także do „Koła Łowieckiego Szarak” i dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania integracyjnego w Aleksandrówce.

 

« z 2 »

WSTECZ

luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728