ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Z okazji Dnia Babci i Dziadka grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim wraz ze swoimi paniami: Marią Szymankiewicz i Jolantą Wachowską przygotowały przedstawienie. Był to występ dla ukochanych babć i dziadków „Herbatka u babci i dziadka”. Maluchy zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Babcie i dziadkowie byli dumni ze swoich wnucząt, na ich twarzach pojawiły się radość i uśmiech. Rodzice przygotowali dla dostojnych gości słodki poczęstunek, a dzieci wykonały wspaniałe laurki z życzeniami. Podczas spotkania przedszkolna babcia Jola odczytała bajkę „Elegancki pingwinek”. Bajka nie była przypadkowa, ponieważ 21 dzień stycznia jest Dniem Wiedzy o Pingwinach. Przy okazji tego dnia babcie i dziadkowie otrzymali pracę domową, której zadaniem było przekazanie wnuczętom jak największej ilości informacji o pingwinach. Za wspaniałe występy wnuczęta otrzymały od babć i dziadków słodycze. Dzieci realizowały także temat „Niezwykłe ręce mojej babci”. W trakcie zajęć przedszkolaki miały okazję zapoznać się z różnymi robótkami ręcznymi. Pani Marysia demonstrowała, jak robi się na drutach i szydełku. Po feriach odwiedziła dzieci babcia Mira – babcia Szymka, która zapoznała dzieci z techniką haftu krzyżykowego. Zaprezentowane prace zachwyciły maluchy. Przedszkolaki uczyły się nawlekać igłę, odważniejsi z nich próbowali haftować. Dzieci poznały także słowa związane z haftowaniem. Babcia Mira podarowała „Krasnoludkom” wyszytego przez siebie krasnala. Spotkania z babciami i dziadkami należą do tych pięknych chwil, które powinny trać jak najdłużej.

 

WSTECZ

luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728