ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, który realizowany jest w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim od II semestru przez nauczycieli wychowania fizycznego. Opracowany został przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z ekspertami. Nadrzędnym celem jest zwiększenie wiedzy i umiejętności na temat zdrowia  w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Zajęcia realizowane są za pomocą różnorodnych metod aktywizujących, a przekazywane treści dostosowane są do wieku ucznia. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności, a zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w codziennym życiu oraz dzielić się nią w domu z najbliższymi. Podczas cyklu dzieci między innymi będą: dyskutować, wymieniać doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje, pomysły, przeprowadzać wywiady, liczyć koszty palenia papierosów, pracować w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, tworzyć komiks  z bohaterami programu. Rodzice docelowa mają być grupa wspierającą, gdyż niektóre zadania będą musiały być wykonywane w domu. Tak więc pierwsze zajęcia już za nami, a dzieci wiedzą już jaki jest koszt palenia papierosów i co za tą kwotę można by było zakupić.

 

WSTECZ

luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728