ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W grupach przedszkolnych 04 „Krasnoludki” i 05 „Słoneczka” w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim gościła pani Monika Puchniarz, która jest pedagogiem w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim. Pani Monika przeprowadziła zajęcia w związku z projektem „Owce w sieci”. Głównym celem zajęć była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Kolejnym ważnym aspektem było nauczenie dzieci krytycznego myślenia wobec dostępnych w internecie treści. Podczas zajęć prowadząca zwróciła uwagę dzieci na netykietę, czyli zasady dobrego wychowania w wirtualnym świecie. Kreskówki „Owce w sieci” powstały w ramach programów Zodpovedne.sk, Pomoc.sk oraz Stopline.sk, współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Kreskówki „Owce w sieci” odwołują się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Występują w nich postacie archetypowe: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, naiwne owce i barany oraz złe wilki. Opowieści odzwierciedlają współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń. Pani pedagog rozmawiała z dziećmi na różne tematy związane z realizacją projektu, a podsumowaniem każdego z nich był filmik – kreskówka.

 

WSTECZ

luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728