ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Przedszkolaki z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej  w Nowym Mieście Lubawskim w dniach od 7 do 11 stycznia realizowały zajęcia „Na zamku”- „Cały z cegły, ma dwie wieże, w tym zamku mieszkali rycerze”. Zajęcia odbywały się w grupach  cztero- i pięciolatków. Wzięły w nich udział: „Gumisie”, „Motylki” i „Krasnoludki”. Maluchy przez cały tydzień poszerzały wiedzę dotyczącą  zamków i ich mieszkańców. Dzieci oglądały albumy, w których przedstawione były zamki, następnie uczyły się je rysować. Zamki powstawały również z różnych materiałów budowlanych takich jak klocki, surowce wtórne. Przedszkolaki oglądały obrazy przedstawiające portrety królów namalowane przez Jana Matejkę. „Poczet królów i książąt polskich” był pierwszą lekcją historii dla dzieci. „Gumisie”, „Motylki” i „Krasnoludki” słuchały także legend, który były inspiracją do przygotowania inscenizacji. Poznały utwory: „O smoku wawelskim”, „Wiano św. Kingi”, „Czarna księżniczka z kurzętnickiego zamku”. Maluchy wykonywały insygnia władzy królewskiej: koronę, berło i jabłko. Zwieńczeniem tygodnia wytężonej pracy był bal na zamku. Pani Paulina Brodzik – nauczycielka naszej szkoły, a jednocześnie instruktorka tańca i członkini XXVI Chorągwi Zamku Bratian i Nowego Miasta uczyła dzieci tańców średniowiecznych. Nauka tańca bardzo spodobała się przedszkolakom. Podczas balu pojawił się duch, który wywołał przerażenie wśród uczestników zabawy. Zajęcia „Na zamku” dostarczyły dzieciom dużo radości.

 

WSTECZ

styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031