ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

„Wesołą nowinę bracia słuchajcie…”

16 stycznia 2019 roku w Kurzętniku odbył się XII Powiatowy przegląd Kolęd i Pastorałek.W konkursie, który zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. W kategorii klasy 0 – III wystąpili: Aleksandra Kwiatkowska, Antoni Fijałkowski, Maja Machulska, natomiast w kategorii klasy IV – VI zaprezentowały swoje umiejętności wokalne: Otylia Olęcka, Milena Bartnicka, Anastazja Nowicka. Uczniów przygotowała pani Magdalena Domżalska. Cele imprezy to: promowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek; możliwość konfrontacji dorobku artystycznego solistów; wymiana doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród młodego pokolenia; popieranie wszechstronnego rozwoju młodych talentów wokalnych oraz integracja środowiska muzycznego. Komisja konkursowa oceniała dobór repertuaru, emisję głosu, ogólną muzykalność, dykcję orz ogólny wyraz artystyczny. W kategorii klasy 0 – III Aleksandra Kwiatkowska otrzymała wyróżnienie. W kategorii klasy IV – VI pierwsze miejsce zdobyła Milena Bartnicka, a Otylia Olęcka otrzymała wyróżnienie.

 

WSTECZ

styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031