ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dnia 17.01.2019 roku uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez uczniów klas pierwszych, drugich i czwartych technikum.Uczniowie z Zespołu Szkól Zawodowych w Kurzętniku pracowali pod kierunkiem pań: Doroty Brozdowskiej i Magdaleny Kwaśniewskiej. Warsztaty miały na celu: uzupełnianie procesu edukacji formalnej przez interdyscyplinarne nauczanie, rozbudzanie ciekawości uczniów, naukę przez zabawę, kształtowanie przyjaznej przestrzeni publicznej. Dziećmi w czasie zajęć opiekowały się panie: Maria Grugiel i Alina Bączek. Drugoklasiści brali aktywny udział w przeprowadzaniu doświadczeń. Wśród eksperymentów przeprowadzanych znalazły się: zegar jodowy, duch w butelce, rakieta, pasta dla słonia, gaśnica, grające kieliszki, sztuczny śnieg, wąż faraona, samozapłon, wahadło, poduszkowiec, znikający styropian, jajko w butelce, lampa lawa, pompowanie baloników, zmiana odczynu ph na przykładzie soku z kapusty czerwony. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i przyczyniły się z pewnością do poszerzenia ich wyobraźni, logicznego myślenia i zainteresowań.

 

WSTECZ

styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031