ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

16 listopada 2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się „Koncert dla Niepodległej”. Już po raz trzeci goście, uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w koncercie piosenek i pieśni patriotycznych. Utworów dla Niepodległej wysłuchali wraz ze społecznością uczniowską przybyli goście: Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej pani Karina Leliwa, młodszy aspirant pani Ludmiła Mroczkowska, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Brygida Karczyńska oraz radni miejscy – panie: Mirosława Czernysz i Zofia Wilbrandt, panowie: Kazimierz Zgliczyński, Andrzej Nadolski, Jarosław Oelberg, Adam Kłosowski., Mieczysław Kubacki. Na wstępie głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski, który podziękował radnym kończącej się kadencji za wspieranie szkoły w działalności edukacyjnej oraz wręczył podziękowania i upominki. Następnie krótkie przemówienie wygłosił pan Krzysztof Widźgowski. Gości powitała i na koncert zaprosiła pani Małgorzata Fijałkowska. Widowisko muzyczne rozpoczął „Mazurek Dąbrowskiego”, a  poprowadzili je uczniowie klasy VIII a: Ines Leliwa i Mikołaj Pawlicki. W koncercie, w którym wystąpili soliści oraz zespół „Fart” usłyszeliśmy piosenki: „Co to jest niepodległość”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Przybyli ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Biały krzyż”, „My, pierwsza brygada”, „Piechota”, „Rozmaryn”, „Oka”, „Nie żałujcie serca dziewczyny”, „Myśmy są wojsko”, „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „Gołębi song”, „Czy jest coś piękniejsze”. Niezapomnianych muzycznych wrażeń dostarczyli publiczności uczniowie naszej szkoły: Antonina Skóra, Aleksandra Jaroszewska, Marika Masłowska, Amelia Żurańska, Otylia Olęcka, Milena Bartnicka, Maja Kowalkowska, Pola Seroczyńska, Anastazja Nowicka, Aleksandra Kwiatkowska, Antoni Fijałkowski, Jakub Jaroszewski, Julian Bucha, Kornel Zbikowski, Antoni Suchocki, Patryk Domżalski, Kornel Seroczyński oraz przedszkolacy. Koncert przygotowały panie: Magdalena Domżalska i Anita Leliwa.

 

WSTECZ

listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930