ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Grupy przedszkolne z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyły w wielu działaniach związanych ze 100-leciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci ze wszystkich grup wykonywały różnymi technikami plastycznymi godło i flagę Polski. Uczyły się dwóch zwrotek hymnu państwowego. Grupy: 03 „Motylki” oraz 04 „Krasnoludki” odwiedziły cmentarz parafialny, a panie zapaliły i postawiły znicze przy krzyżu „Ofiarom wojny”, przy grobie generała brygady Adolfa Mikołaja Waraksiewicza oraz przy mogiłach żołnierzy. W „Tygodniu dla Niepodległej” powstała w holu gazetka „Symbole narodowe” oraz wystawa „Jak dawniej było w szkole”. Kolejnym ciekawym przedsięwzięciem było „100 kartek na stulecie niepodległości”. Nasze przedszkolaki wysłały kartki pocztowe do różnych przedszkoli w Polsce i otrzymały w ramach odpowiedzi kartki z innych przedszkoli. Otrzymane z różnych zakątków kraju pocztówki znalazły swoje miejsce na mapie Polski. Piątek 9 listopada był dniem szczególnym i wyjątkowym. Wszystkie dzieci były ubrane na biało-czerwono, następnie odśpiewały hymn państwowy. Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski odczytał maluchom „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”. Wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały wiersz lub piosenkę. Grupa 01 „Biedronki” przedstawiła wiersz „Kto ty jesteś”, grupa 02 „Gumisie” – „Jesteśmy Polką i Polakiem”, grupa 03 „Motylki” – „Polska – nasza Ojczyzna”, 04 „Krasnoludki” zaśpiewały piosenkę „Przybyli ułani”, grupa 05 „Słoneczka „Orzeł Biały”. Tego dnia przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta przyklejali dzieciom wąsy. Przedszkolaki zaprezentowały olbrzymią biało-czerwoną flagę na zakończenie szkolnej akademii oraz na zakończenie miejskiego widowiska „Droga do Niepodległości”.

 

WSTECZ

listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930