ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

9 listopada 2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się uroczystość związana z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: Kierownik Referatu Oświaty Kultury i Sportu pani Dorota Osińska, Dyrektor Wykonawczy w Fabryce Mebli Szynaka pan Stanisław Robaczewski, Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Muzycznej I Stopnia pani Elwira Łątkowska oraz uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół. Uroczystość poprowadziły panie: Małgorzata Fijałkowska i Magdalena Grabowska. Galę rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie krótki rys historyczny dotyczący odzyskania przez Polskę Niepodległości przedstawił nauczyciel historii pan Stanisław Michał Górzyński. W widowisku „Droga do Niepodległości” wystąpili młodzi aktorzy: Anna Meler, Alicja Babska, Michał Kwiatkowski, Marceli Kowalski, recytatorzy: Ines Leliwa i Mikołaj Pawlicki oraz solistki: Milena Bartnicka, Otylia Olęcka, Aleksandra Jaroszewska, Pola Seroczyńska i Antoni Fijałkowski. Część artystyczną zakończyło wejście na halę sportową wszystkich przedszkolaków w biało-czerwonych strojach z trzydziestometrową flagą narodową. Widowisko przygotowali panie: Anita Leliwa, Magdalena Domżalska, Anna Pestka-Górska, Mirosława Nowakowska oraz pan Stanisław Michał Gurzyński. Następnie Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski wraz z paniami Dorotą Zawadzką i Marią Piskorską wręczył dyplomy i nagrody laureatom konkursów o tematyce patriotycznej. W konkursie recytatorskim w kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zdobył Kornel Zbikowski, na drugim miejscu uplasowała się Pola Seroczyńska, a trzecie miejsce zajęli Marta Kwiatkowska i Kornel Seroczyński. W kategorii klas VII – VIII pierwsze miejsce zajęła Ines Leliwa, wyróżnienie otrzymała Olga Brodzik. W konkursie komputerowym „Polska moja Ojczyzna” pierwsze miejsce zajęła Martyna Sargalska, drugie miejsce zdobył Przemysław Ziętarski, a na trzecim miejscu uplasowała się Eliza Wyrzykowska. Następnie poczet sztandarowy, Dyrektor Zespołu Szkół, goście, delegacje klas udali się na teren przy budynku szkoły, aby posadzić Dąb Pamięci oraz umieścić na kolejne 100 lat kapsułę czasu z życzeniami i pozdrowieniami uczniów dla Polski, wspólnym zdjęciem grona pedagogicznego. Dąb Pamięci posadzony został dla uhonorowania Juliusza Bursche (1862 – 1942). Juliusz Bursche był biskupem polskiego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, był także doktorem teologii. Działał na rzecz przyłączenia po 1918 roku do Polski Górnego Śląska oraz Warmii i Mazur. Uznany za zdrajcę, został zamordowany w 1942 roku w berlińskim więzieniu gestapo.

 

WSTECZ

listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930