ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 

Już ósmy rok z rzędu 8 listopada Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wspólnie ze szkołami z całej Polski obchodziła Dzień Śniadanie Daje Moc. Koordynatorkami szkolnego przedsięwzięcia były panie: Alina Bączek i Małgorzata Głowacka. 8 listopada to także Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Organizatorzy programu zachęcają szkoły, aby tego dnia obchodziły finał programu poprzez wspólne przygotowanie zdrowego śniadania w klasie. Uczniowie klas 0 – 3 naszej szkoły wraz z wychowawczyniami zorganizowali zdrowe i zarazem „szlacheckie” śniadanie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na stołach dominowały owocowe koktajle, ciemne, pełnoziarniste pieczywo, jaja, konfitury, miód, sery, wędliny, orzechy, bakalie. Dzień Śniadanie Daje Moc to wspaniała okazja do wspólnej i zorganizowanej pracy oraz do zapamiętania, iż śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia.

 

WSTECZ

listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930