ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim w dniach od 5 do 8 listopada obchodziliśmy tydzień patriotyczny. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w różnego rodzaju przedsięwzięciach.„Biało-czerwony dzień w szkole” był 5 listopada. Tego dnia wszystkich obowiązywał strój galowy z czerwonym akcentem. Uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem nauczycieli polonistów wykonywali „Laurkę dla Niepodległej”. Z ozdobnych pozdrowień i życzeń dla Polski powstała duża wystawa na dolnych holu szkoły. We wszystkich salach lekcyjnych uczniowie pod kierunkiem wychowawców wykonali gazetki tematyczne „Kącik Polaka” i zaprezentowali w nich sylwetki: Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Władysława Grabskiego, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Ignacego Paderewskiego. W salach lekcyjnych dominowały akcenty biało-czerwone. Z kolei uczniowie klas VII i VIII zgromadzili się w hali sportowej szkoły na czytaniu fragmentów „Pana Tadeusza”. Następnie odbyła się wspólna nauka poloneza. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w konkursie „Wartości Małego Polaka”. Przyswojoną wiedzę odnośnie symboli narodowych oraz właściwych zachowań podczas ceremoniałów i uroczystości sprawdzili wypełniając karty pracy oraz uczestnicząc w rozgrywkach sportowych. W tygodniu patriotycznym odbyły się różnego rodzaju konkursy. Konkurs poezji patriotycznej był przeznaczony dla uczniów klas IV – VI. Młodzi recytatorzy zaprezentowali utwory opiewające piękno przyrody Polski, jej zabytki, miłość do ojczyzny, sławnych Polaków. Odbyły się także konkursy: pieśni patriotycznej, plastyczny i informatyczny. Prace plastyczne wyeksponowane zostały na dolnym holu. W holu szkoły pojawiły się także biało-czerwone balony oraz „wyrosło” drzewo, na którym powstał alfabet patrioty. Dzięki zaangażowaniu i pracy cukierniczej rodziców i dziadków każdego dnia uczniowie mogli kupić wspaniałe biało-czerwone wypieki. Uzyskane ze sprzedaży tortów, serników, przekładańców, babek i babeczek pieniądze zostały przeznaczone na cele charytatywne.

 

WSTECZ

listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930