ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

6 i 7 listopada 2018 roku w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XI Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Organizatorem było MCK w Nowym Mieście Lubawskim, a patronat medialny nad festiwalem objęła Gazeta Nowomiejska. Prezentacja i promowanie młodzieżowej działalności i dorobku artystycznego solistów, popularyzacja śpiewania piosenek i kierunkowanie właściwego rozwoju muzycznego, wymiana doświadczeń i pomysłów w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci, młodzieży i instruktorów, popularyzacja i zainteresowanie wykonawców i słuchaczy pieśniami i piosenkami patriotycznymi oraz korzystanie z całego dziedzictwa kulturowego kraju w szczególności z pieśni i piosenek patriotycznych to główne cele konkursu. Szkołę Podstawową Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim reprezentował Antoni Fijałkowski, który zajął I miejsce w kategorii klasy I – III. Ucznia do festiwalu przygotowała pani Mariola Grugiel. W konkursie wystąpiły również podopieczni pani Magdaleny Domżalskiej: Pola Seroczyńska, Anastazja Nowicka, Jakub Jaroszewski z klasy IV a, Maja Kowalkowska z klasy IV b oraz uczennice klasy VI b Milena Bartnicka, Otylia Olęcka i Amelia Żurańska. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali z rąk Burmistrza Nowego Miasta pana Józefa Blanka śpiewniki z pieśniami patriotycznymi, notesy, znaczki i inne drobne niespodzianki i gadżety.

 

WSTECZ

listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930