ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Chóralne Zaduszki u św. Tomasza to wyjątkowe, muzyczne spotkanie, które odbyło się 29 października 2018 roku w nowomiejskiej Bazylice. W tegorocznym koncercie wystąpiły gościnnie chóry z Rypina i Brodnicy. Chór „Belcanto” z Rypina, który od 31 lat prowadzi pan Stefan Dąbrowski zaprezentował utwory: „Modlitwa obozowa”, „Maki”, „Monte Cassino”, „Poemat”. Chór „Canto grazioso” z Brodnicy, którego dyrygentką od 2016 roku jest pani Iwona Mrozińska wykonał: „Deszcz, jesienny deszcz”, „Rozkwitały paki białych róż”, „Ave Maria” oraz „Panis Angelicus”. Nowomiejski chór „Cantamus” działający od 10 lat przy Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim na początku spotkania zaśpiewał pieśń „O panie mój”, która dedykowana była pamięci zmarłego dokładnie przed 9 laty księdza Stefana Rejewskiego. W dalszej części muzycznej uczty chór pod batutą pani Iwony Mrozińskiej wykonał utwory o treściach patriotycznych: „Piechota”, „O mój rozmarynie”, „Wielkie są dzieła”, „Za chlebem”. Niezwykły występ miał najmłodszy, nowomiejski chór „Dolce coro” ze Szkoły Muzycznej I stopnia, który pod kierunkiem pani Iwony Mrozińskiej zaśpiewał 2 pieśni”: „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Pokażcie mi piękniejszy kraj”. Występy chórów przeplatane były słowem, które skłaniało do refleksji nad swoim życiem oraz nad przemijaniem, które jest nieuchronne. Montaż słowny prowadziły panie: Zofia Kasprowicz, Anetta Gosik-Suchocka, Alina Bączek, Dorota Zawadzka i Sylwia Cieszyńska. W koncercie, którego organizatorami byli: Miejskie Centrum Kultury i Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz Parafia Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim udział wzięli: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, radni miejscy, kapłani, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy grodu nad Drwęcą. Na zakończenie tego niezwykłego koncertu z podziękowaniami dla dyrygentów i organizatorów wystąpił Burmistrz Miasta pan Józef Blank oraz Kustosz Sanktuarium Ksiądz Proboszcz Zbigniew Markowski.

 

WSTECZ

październik 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031