ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, jest to dzień wspomnienia w Kościele powszechnym Św. Franciszka z Asyżu, który jest patronem zwierząt, ekologów i ekologii. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Celem obchodów jest zmiana zachowań ludzkich w stosunku do zwierząt oraz uświadomienie ludziom, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Tego dnia wszystkie przedszkolaki Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej przyszły na zajęcia ze swoimi pluszakami. Wszystkie grupy przedszkolne  w sposób wyjątkowy obchodziły ten dzień. Na zaproszenie grypy „Krasnoludków” do przedszkola przyszła mama Bianki, pani Edyta Kierzniewska, która jest groomerem czyli psim fryzjerem. U przedszkolaków gościł również asystent weterynarza pan Henryk Ługiewicz oraz pies Karmel. Pan Henryk opowiedział o swojej pracy oraz przekazał wskazówki dotyczące opieki i troski o zwierzęta. Z kolei pani Edyta zademonstrowała dzieciom narzędzia, których używa w swojej pracy. Wśród nich były: nożyczki do strzyżenia zwierząt, różne rodzaje szczotek, nożyczki do obcinania pazurów. Pokazała na Karmelu jak należy czesać i szczotkować psa, jak czyścić uszy i jak obcinać pazury. Następnie dzieci opowiadały o swoich pupilach: psach, kotach, królikach, myszkach, świnkach, żółwiach, papugach, kanarkach i rybkach. Pani Edyta przekazała dzieciom ważną radę – ostrzegła maluchy przed głaskaniem nieznanych obcych zwierząt. Na zakończenie spotkania przeczytała dzieciom wiersze o zwierzętach z tomiku Jana Brzechwy. W swoich salach przedszkolaki oglądały książki o zwierzętach oraz poznawały ich zwyczaje.

 

WSTECZ

październik 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031