ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

We wrześniu uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w projekcie Tabliczka Mnożenia w ramach programu „Z matematyką na ciekawo „. W tym czasie uczniowie wykazywali się znajomością tabliczki mnożenia na lekcjach matematyki. Również na innych przedmiotach odbywali różnorodne ćwiczenia związane z kształceniem umiejętności mnożenia i dzielenia nawet w języku angielskim. W wyniku podejmowanych ćwiczeń, konkursów zostali wyłonieni uczniowie, którzy uzyskali tytuł egzaminatora. Podczas ćwiczeń utrwalających znajomość tabliczki mnożenia uczniowie korzystali z kart Grabowskiego. Ponadto poznawali różne techniki liczenia pamięciowego. Finałem projektu były obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, do którego została zgłoszona szkoła uzyskując licencję organizacji tego święta. 28 września od rana patrolowały drużyny egzaminatorów, których zadaniem było odpytać jak największą  liczbę rówieśników i dorosłych przebywających na terenie szkoły jak i w jej okolicy zgodnie z hasłem Dzieci sprawdzają czy dorośli tabliczkę mnożenia znają. Dwanaście trzyosobowych drużyn odpytało tego dnia około 200 dzieci i 50 dorosłych. Osoby te uzyskiwały tytuł eksperta. Każdy z nich otrzymał potwierdzenie w postaci znaczka eksperta. Również tego dnia na każdej lekcji matematyki odbywały się szczególne zajęcia obfitujące w gry i zabawy dydaktyczne związane z tabliczką mnożenia. Organizatorka tego przedsięwzięcia pani Małgorzata Potomska dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w realizację działań projektu.

 

WSTECZ

październik 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031