ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w wycieczce do Kurzętnika. Odwiedzili piekarnię Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Kurzętniku z siedzibą w Marzęcicach. Z zawodem piekarza zapoznał dzieci kierownik piekarni pan Adam Grzywacz. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały słodki poczęstunek – drożdżówki. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Ośrodek Szkolenia Zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy w Kurzętniku. Na miejscu specjalista do spraw rozwoju zawodowego pani Magdalena Wadecka przybliżyła uczniom wybrane zawody – te popularne i te zanikające. Kolejnym punktem programu były ruiny zamku w Kurzętniku oraz stacje Drogi Krzyżowej. Spacer w stronę Pomnika Kopernika – Kuli Kopernika był pretekstem do przybliżenia postaci Mikołaja Kopernika oraz nawiązaniem do Szlaku Kopernikowskiego. Dzieci podczas spaceru omawiały również zmiany następujące w przyrodzie w związku z nadejściem jesieni. W czasie wycieczki uczniami opiekowali się: wychowawczyni pani Justyna Pajewska oraz nauczyciele – pani Paulina Brodzik, pani Małgorzata Prokop oraz pan Zbigniew Rymer.

 

WSTECZ

październik 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031