ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Wojewódzkie Zawody Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Drużynowej Lekkiej Atletyce o Puchar Marszałka Województwa odbyły się 28.09.2018 roku na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim. Była to kolejna impreza lekkoatletyczna, w której może do końca nie sprzyjała aura, lecz organizacja, frekwencja i czysta rywalizacja  napawały optymizmem. Żaden wiatr, deszcz nie przeszkodził tak dobrze przeprowadzonym zawodom. Warto wspomnieć, że na zawodników po zakończonych konkurencjach czekał ciepły posiłek. Na początku uroczystości głos zabrali przybyli goście, a mianowicie: Starosta Nowomiejski pan Andrzej Ochlak, Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Menedżer Sportu w Nowym Mieście Lubawskim pan Mirosław Urbanowski oraz Prezes SZS pan Wacław Wasiela, dla którego wszyscy jednym głosem i gorącym sercem odśpiewali imieninowe „Sto lat”. Drużyny składały się z 8 zawodników, a każdy z nich mógł startować w jednej konkurencji zdobywając punkty dla swojego teamu. Oprócz walki drużynowej równocześnie przebiegała rywalizacja indywidualna, gdyż zawodnik mając wynik w pierwszej trójce również stawał na podium. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą. Nasza szkoła w klasyfikacji drużynowej zdobyła odpowiednio:

  • dziewczęta rocznik 2006 i młodsze V miejsce 
  • chłopcy rocznik 2006 i młodsi V miejsce
  • dziewczęta rocznik 2003-2005 III miejsce
  • chłopcy rocznik 2003-2005 VI  miejsce  

Indywidualnie na podium stanęli:

  • Jagielski Ksawery – pchnięcie kulą I miejsce
  • Jaroszewska Aleksandra – skok wzwyż II miejsce
  • Jaskulski Nikodem – skok wzwyż II miejsce
  • Zbikowski Kornel – skok w dal II miejsce
  • Gomuła Aleksandra – skok wzwyż III miejsce
  • Łakoma Oliwia – skok wzwyż III miejsce 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

 

WSTECZ

październik 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031