ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczący w zajęciach rozwijających „Chcę zostać człowiekiem sukcesu” 27 września 2018 roku odbyli zajęcia w pracowni radiologicznej nowomiejskiego szpitala. W czasie zajęć poznali dobroczynne zastosowanie niebezpiecznych promieni Roentgena, o których dowiedzieli się poznając dorobek naukowy Marii Skłodowskiej-Curie. To właśnie pani Maria już w czasie I wojny światowej skonstruowała aparat rentgenowski, umieściła go w ciężarówce i wykonywała zdjęcia rannym żołnierzom. Uczestnicy zajęć poznali budowę i zasady działania współczesnego sprzętu w postaci aparatu rentgenowskiego i tomografu komputerowego. Zapoznali się ze sposobem wykonywania badań jak również kilkoro uczniów obejrzało wyniki swoich badań, które znajdowały się w archiwum. Uczestnicy zajęć poznali pracę radiologa. Uczniowie wyszli z zajęć z przekonaniem, ze nauka służy dobru, służy człowiekowi i warto rozwijać swoje zainteresowania oraz dążyć do odkrywania i ciągłego poznawania świata. Organizatorka zajęć pani Małgorzata Potomska serdecznie dziękuje paniom pracującym w pracowni radiologicznej za możliwość odbycia ciekawych zajęć, za poświęcony czas i udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na pytania.

 

WSTECZ

wrzesień 2018
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930