ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

25 września 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z paniami: Anitą Leliwą i Magdaleną Domżalską udali się do Olsztyna, żeby wziąć udział w spotkaniu edukacyjno-szkoleniowym z zakresu ochrony środowiska pt. „Zielona Polska”. Wyjazd sponsorował Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim, a organizatorem wycieczki był Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Część edukacyjną poprowadził przyrodnik, dziennikarz telewizyjny pan Gerard Sawicki. Na spotkaniu, które odbyło się w hali Urania omawiano szereg zagadnień związanych z ochroną środowiska. Wpływ człowieka na naturalne środowisko; skarby polskiej przyrody; grzyby, rośliny i zwierzęta Polski; historia ochrony przyrody i ochrony środowiska w Polsce; gospodarka odpadami; problem smogu; bezpieczeństwo powodziowe i ochrona rzek w Polsce; ochrona różnorodności biologicznej; formy ochrony przyrody; profilaktyka „zdrowy tryb życia” to główne tematy, jakie omawiano podczas spotkania. Ostatnim punktem imprezy była część edukacyjno-rozrywkowa, którą wypełnił występ artystyczny. Uczestnicy spotkania wysłuchali największych hitów w wykonaniu zespołu MIG.

 

WSTECZ

wrzesień 2018
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930