ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

3 września 2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Ceremonię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Na uroczystość, którą poprowadziły panie: Małgorzata Fijałkowska i Magdalena Grabowska przybyli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Galę zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Marcin Deja, radni miejscy – pani Mirosława Czernysz oraz panowie: Adam Kłosowski, Andrzej Nadolski, Kazimierz Zgliczyński i Przewodnicząca Rady Rodziców pani Brygida Karczyńska. Z końcem września mija kadencja Prezydium Rady Rodziców. Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski podziękował Radzie Rodziców i Przewodniczącej pani Brygidzie Karczyńskiej za zaangażowanie, współpracę i pracę na rzecz naszej placówki a przede wszystkim na rzecz uczniów naszej szkoły. Następnie z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski. Gospodarz placówki przywitał i przedstawił dziesięcioro nowych nauczycieli. Wspomniał, że obok wychowania i jakości kształcenia nadrzędnym celem będzie współpraca z rodzicami. Dyrektor Zespołu Szkół poinformował zebranych o nowych przedsięwzięciach. Placówka wzbogaciła się o wspaniałą pracownię muzyczno-plastyczną, która będzie służyła uczniom szkoły podstawowej i uczniom szkoły muzycznej. Drugą pracownią jest pracowania informatyczna z 16 stanowiskami, z nowoczesnymi laptopami oraz tablicą interaktywną. W roku szkolnym 2018/2019 wszyscy uczniowie klas IV – VIII będą mieli swoje szafki. Od 1 września 2018 roku szkoła nasza ma już Internet o prędkości przesyłu danych 100 mb/s. W bieżącym roku szkolnym wszyscy uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych zajęć. Od października rozpoczynamy ogromny projekt unijny, w związku z którym będziemy realizowali zajęcia na miarę szkoły przyszłości z robotyki z programowaniem, języków obcych zakończonych egzaminem TELC, matematyki, fizyki, biologii, geografii, chemii i wielu innych. Będą także zajęcia szachowe, muzyczne, plastyczne, sportowe: zapasy, siatkówka, gimnastyka sportowa i lekkoatletyka dla klas I – III. Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski podziękował Radzie Miejskiej i Burmistrzowi Nowego Miasta Lubawskiego panu Józefowi Blankowi za wspieranie i ogromne zaangażowanie w rozwój naszej placówki. Gospodarz placówki życzył uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich marzeń i planów. Następnie głos zagrał Burmistrz Nowego miasta Lubawskiego pan Józef Blank, który również przekazał zgromadzonym najlepsze życzenia na nowy rok szkolny.

WSTECZ

wrzesień 2018
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930