ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W piątek 22 czerwca 2018 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Muzycznej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: pani Dorota Osińska – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu UM, Przewodniczący Rady Miasta pan Marcin Deja oraz radny pan Zbigniew Ewertowski -– przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, przewodnicząca Rady Rodziców pani Elwira Łątkowska. Na sali znajdowali się również  nauczyciele, uczniowie i rodzice. Głos zabrała pani Dorota Osińska, która w imieniu Burmistrza pana Józefa Blanka przekazała podziękowania za prace i efekty nauczania w minionym roku oraz życzyła wszystkim udanych i słonecznych wakacji. Następnie dyrektor ZS pan Zbigniew Domżalski krótko podsumował działania szkoły w czasie roku szkolnego i złożył podziękowania oraz kwiaty przewodniczącej Rady Rodziców, pani Elwirze Łątkowskiej  za owocną współpracę. Przed wręczeniem nagród i świadectw wystąpił absolwent Wiktor Kopyczyński wykonując na saksofonie „Walca sentymentalnego” przy akompaniamencie pani Marii Artiemiew. W roku szkolnym 2017/2018 mury szkoły opuściło 12 absolwentów: z klasy fortepianu – Eliza Nowakowska, Aleksandra Tasarz, Kacper Kowalski, Jagoda Dymczyk, Aleksandra Lewicka, z klasy fletu Zofia Robaczewska, z klasy gitary: Wiktoria Stachewicz i Jonasz Pawłowski, z klasy perkusji Miłosz Lisakowski i Maksymilian Deredas, z klasy trąbki Wojciech Wajc i z klasy saksofonu Wiktor Kopyczyński. Absolwenci Wojciech Wajc, Jonasz Pawłowski, Wiktor Kopyczyński oraz Eliza Nowakowska otrzymali dodatkowe nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce. Osobne wyróżnienie z rąk pana Dyrektora Zespołu Szkół otrzymał Wojciech Wajc za zaangażowanie w życie szkoły, reprezentowanie jej na licznych koncertach, popisach, audycjach i konkursach. Liczne grono nagrodzonych za bardzo dobre wyniki w nauce stanowili uczniowie klas pierwszych, i tak nagrody otrzymali: Anastazja Nowicka, Zuzanna Klimek, Nikodem Orzechowski, Oliwia Brodzińska, Weronika Starościak, Igor Stasiuk, Małgorzata Zielińska, Zuzanna Gortatowska, Magdalena Rzymek, Blanka Jabłońska, Katarzyna Polak, Dominika Krezymon, Zofia Jabłońska, Maciej Lange, Natalia Raszyńska. W starszych klasach wyróżnieni to: Anna Samulewicz, Patryk Kreński, Nikodem Golder, Milena Barańska, Zuzanna Łątkowska, Tymoteusz Grzybiński, Wiktoria Deredas, Piotr Jarzembek, Marika Masłowska, Amelia Kasprzycka, Wiktoria Modrzewska, Olga Jabłońska. W tym roku szkolnym pracę w nowomiejskiej szkole muzycznej zakończyli pani Ewa Wieczorkowska, pan Kazimierz Wieczorkowski i pan Mateusz Raczyński. Z rąk Dyrektora otrzymali pamiątkowe albumy ze zdjęciami Nowego Miasta Lubawskiego. Miłą niespodziankę w postaci występu i pokazu slajdów przygotowali absolwenci, żegnając szkołę i swoich nauczycieli z łezką w oku. Po zakończeniu roku szkolnego przez pana Dyrektora uroczystość dobiegła końca.

 

WSTECZ

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930