ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

16 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się kolejny szkolno-rodzinny festyn. Był on zorganizowany w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Rodzina, dom, Ojczyzna”. Patronat honorowy nad festynem „W krainie  baśni i bajek” objął Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, patronat medialny Gazeta Nowomiejska. Na festyn przybyli: gospodarz miasta pan Józef Blank, Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego pan Damian Godziński, radni miejscy, kierownicy jednostek miejskich i powiatowych, media, rodzice, dzieci oraz mieszkańcy grodu nad Drwęcą. Wspólne biesiadowanie rozpoczęła piosenka „Witajcie w naszej bajcie”, którą wykonali uczniowie naszej szkoły. Zgromadzonych serdecznie powitał Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski, uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta pan Józef Blank. Następnie w piosence z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja” zaprezentowali się nauczyciele Zespołu Szkół. Z kolei „Mam moc” zaśpiewała pani Małgorzata Prokop. Publiczność obejrzała spektakl „Baśniowy ambaras”, w którym również wystąpili nauczyciele. Następnie swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowali przedszkolacy i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim oraz Szkoły Muzycznej I Stopnia. Organizatorzy festynu zaproponowali uczestnikom wspólnego biesiadowania dużo różnorodnych atrakcji. Obok popisów uczniów i nauczycieli były: przejażdżki bryczką, przejażdżki gokartem, pokaz wozów strażackich, policyjnych i straży miejskiej, trampolina, zjeżdżalnia, foto budka, maszyna zręcznościowa, zabawy w ciemno, czytanie na trawie, bajkowe stoisko, stoisko u Baby Jagi, stoisko z rękodziełem, piniaty, bańki mydlane. Można było zasięgnąć informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Organizatorzy proponowali dzieciom malowanie twarzy, malowanie na stretchu, warkoczyki syntetyczne, sztuczne rany, balony z helem. W trakcie festynu czynne były punkty gastronomiczne z grochówką, kiełbaskami, kluskami ziemniaczanymi, indykiem, domowym chlebem, surówkami oraz kawiarenka z domowymi wypiekami, goframi, deserami, lodami, kawą, herbatą i napojami. Impreza „W krainie baśni i bajek” cieszyła się ogromnym powodzeniem, przybyły na nią całe rodziny, które na pewno na ternie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej miło spędziły popołudnie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom festynu i zapraszamy na kolejne biesiadowanie za rok.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom, którzy przyczynili się do zorganizowania szkolno-rodzinnego festynu „W krainie baśni i bajek”.

Sponsorzy festynu szkolno-rodzinnego

Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej, Fabryka Mebli Szynaka, Nowe Miasto Lubawskie, Skład węgla – Monika Flaszyńska, PZU oddział Nowe Miasto Lubawskie, Karolina Ławicka, BGŻ BNPPARIBAS SA o. Nowe Miasto Lub., Paulina i Mateusz Klein, Karolina Czołba, Agnieszka Treder, Kwiaciarnia „FANTAZJA” – Dorota Smukała, Dorota Otremba, EL – VAT  Andrzej Wiśniewski, ENIGMA OPAKOWANIA – Katarzyna Trzcińska, MY CENTER – p. Rybiccy, SZLIFMAR  Nowe Miasto Lubawskie, PPH FOLSTRECZ Nowe Miasto Lubawskie, Jeronimo Martins Polska BIEDRONKA, Sklep ORIGINAL Markowe Obuwie i Odzież Sportowa, Studio Paznokci – Jagoda Sawicka, Eliza i Waldemar Kwiatkowscy, P.P.U.H  ZIEMAR – Szwarcenowo, Przetwórnia Owoców i Warzyw – Robert Kowalkowski, StalWest – Tomasz Suchocki, AGROMEX KRYSTOCHOWICZ, Wioletta i Dawid Jaroszewscy, Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie, KOMPASZ, Anna Heyka, Magdalena Domeracka, Magdalena i Tomasz Morenc, SALON PLAY Oddział Nowe Miasto Lubawskie, MOPS Nowe Miasto Lubawskie, Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lub., Powiatowa Komenda Policji w Nowym Mieście Lub., Państwowa Komenda Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lub., Straż Miejska w Nowym Mieście Lub., Bank Spółdzielczy Oddział Nowe Miasto Lub., AMAK p. Michał Kasprzycki, ABC POŻ – Teresa Langa, NZOZ ESKULAP Nowe Miasto Lub., Waldemar i Małgorzata Kopkowscy, PAWEKO Krzysztof Pawlikowski Mierzyn, DOKO Hurtownia Sprzętu Elektrycznego, ORIFLAME Nowe Miasto Lub., Masarnia z Tradycją „Dreszler”, Tomasz Lange, Sławomir Lange, Dariusz Nowak, Monika i Marcin Czapscy, Punkt NC+ Izabela Nowakowska, Nest Bank Oddział Nowe Miasto Lub., Drogeria JAWA Nowe Miasto Lub., Informatyczny Ekspert Sp. z o. o, AGROOGRÓD Piotr Rzemiński, Katarzyna Noga-Orzechowska, Zakład Tapicerski – Mirosław Jabłoński z Kurzętnika.

 

« z 2 »

WSTECZ

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930