ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W dniach 25-26 maja 2018 r. odbył się w Warszawie III Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Alla Polacca”. Jest to największy festiwal pianistyczny w Polsce, odbywa się co 2 lata i jest adresowany do uczniów szkół muzycznych I stopnia. W bieżącym roku uczestniczyło w nim 110 uczniów z całej Polski w trzech kategoriach klasowych. Konkurencja ogromna, a pianiści z Warszawy to wielki wzór do naśladowania i kolejny dowód na to, że jak się chce, to można. Szkołę Muzyczną z Nowego Miasta Lubawskiego reprezentował Nikodem Golder kl.II/6 z klasy fortepianu nauczyciela pani Marii Artiemiew. Nikodem miał trudne zadanie, bo w jego kategorii występowali uczniowie o 2-3 lata młodsi, ale przekonał się, że większe umiejętności są efektem większej pracy i skupienia bez względu na datę urodzenia. Sam udział i możliwość zagrania na wielkiej scenie pięknej sali koncertowej – to duże wyróżnienie i nie lada  wyzwanie. Nikodem miał ogromną tremę, ale stanął na wysokości zadania i nie splamił honoru swojego miasta – zagrał poprawnie, na miarę swoich możliwości. Teraz stoi przed podjęciem ważnej decyzji: czy starczy mu czasu i sił na świadome ćwiczenie na instrumencie, bo potencjał posiada. Prezentując swoje skromne umiejętności w tak doborowym towarzystwie przekonał się ostatecznie (a wiedział to już wcześniej), że „grać” to zupełnie coś innego niż „ćwiczyć”. Życzymy Nikodemowi silnej woli i wiele samozaparcia w dążeniu do celu, gdyż nie zostać laureatem to nie znaczy „przegrać”. Trzymamy kciuki.

 

WSTECZ

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930