ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Czytanie łączy” w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się czytanie baśni i innych utworów dla dzieci. Czytanie tradycyjnie rozpoczęła Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renata Szwarc „Lokomotywą” Juliana Tuwima. Następnie dzieci obejrzały inscenizację „Śpiąca królewna”, którą przygotowały dla nich wychowawczynie. W spektaklu wystąpiły również dzieci, które wcieliły się w rolę krasnoludków. 5 czerwca przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Dobranockowa babuleńka” przygotowane przez szkolne kółko teatralne „Krople” pod kierunkiem pani Katarzyny Gross-Nowińskiej. 6 czerwca w ramach akcji „Poczytaj mi, mamo, poczytaj mi, tato” w każdej grupie przedszkolnej czytali dzieciom książki rodzice. Natomiast następnego dnia przedszkolakom czytali baśnie koledzy i koleżanki ze szkoły. 8 dzień czerwca był dniem Kubusia Puchatka. „Urodziny Kubusia Puchatka” czytała dzieciom pani Agnieszka Dembińska, która przebrana była za Kubusia. Pani Agnieszce towarzyszyły maskotki z baśni. W ramach przedsięwzięcia „Czytanie łączy” grupa „Krasnoludki” odwiedziła Miejska Bibliotekę Publiczną w Nowym Mieście Lubawskim. Koordynatorem szkolnej akcji była pani Maria Szymankiewicz.

 

WSTECZ

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930