ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Grupa przedszkolna „Krasnoludki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim realizowała tematykę związaną z pracą i jej wykonawcami. Podopieczni pań Marii Szymankiewicz i Jolanty Wachowskiej spotkali się z krawcową, kierowca, kwiaciarką i fryzjerką. Podczas spotkania z panią krawcową – babcią Kingi dzieci poznały przybory krawieckie. Pani krawcowa wykroiła i uszyła sukienkę dla lalki. Przedszkolaki obserwowały i podziwiały wszystkie etapy pracy. Były zachwycone pracą i jej efektami. Z kolei pan Krzysztof – tata Zosi jeździ tirem. Dzieci miały okazje wejść do kabiny samochodu. Dowiedziały się o pracy kierowcę, o zachowaniu bezpieczeństwa na drogach. Każde dziecko chciało zobaczyć auto od środka i sfotografować się w nim. Kwiaciarka pani Dorota – mama Szymka opowiedziała o pracy w kwiaciarni, pokazała kwiaty doniczkowe i cięte, dekoracje i ozdoby. W kwiaciarni pani Doroty można kupić perfumy, mydełka ręcznie robione, czekolady i inne upominki. „Krasnoludki” układały kompozycje ze sztucznych kwiatów. Na koniec spotkania otrzymały certyfikaty, drobne upominki i lizaki. Dzieci były zachwycone spotkaniem. Nietypowe zajęcia odbyły się w salonie fryzjerskim pani Marty – cioci Marysi. Pani fryzjerka zaprezentowała przybory fryzjerskie. Następnie dziewczynkom panie fryzjerki robiły modne fryzury, a chłopcom układały włosy. Dziewczynkom pani manikiurzystka malowała paznokcie. Pobyt w zakładzie fryzjerskim zakończył nietypowy pokaz mody.

 

WSTECZ

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930