ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ramach tematyki związanej z poznaniem niektórych zawodów podopieczni pani Karoliny Żywickiej – grupa przedszkolna „Smerfy” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim udała się z wizytą do kwiaciarni, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim oraz do zakładu fryzjerskiego. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat specyfiki wykonywanych zawodów. W kwiaciarni miały okazję obejrzeć kompozycję kwiatową, dowiedzieć się, kim jest florysta oraz czym się zajmuje. W zakładzie fryzjerskim poznały różne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Dziewczynki układały fryzury na głowach manekinów, zaś chłopcami zajęła się pani Natalia, która ułożyła im modne fryzury. Na zakończenie pani fryzjerka przygotowała dla uczniów niespodziankę w postaci naklejek, lodów i soczków. Podczas wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim dzieci obejrzały film „Polska Policja dziś”. Chętnie słuchały informacji o umundurowaniu i pracy policjantów. Z wielką przyjemnością przymierzały elementy umundurowania. Jedną z atrakcji była możliwość zrobienia własnych odcisków palców. Jednak największe zainteresowanie wzbudził radiowóz. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały odblaski. Podczas rozmowy panią policjantką słuchały cennych rad na temat bezpieczeństwa i obiecały nosić zawsze odblaski przy swoich plecakach.    

 

WSTECZ

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930