ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Wszystkie grupy przedszkolne ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim realizowały tematykę poświęconą  pracownikom służy zdrowia oraz dbaniu o zdrowie. Poznały nazwy lekarzy specjalistów i ich prace. Rozmawiały o zdrowym odżywianiu, myciu owoców i warzyw, zachowaniu podczas kaszlu i kichania, higienie osobistej i myciu ząbków. Dzieci wraz z wychowawczyniami zorganizowały kąciki lekarskie oraz przeprowadzały scenki rodzajowe: „U lekarza”. Korzystając z tablicy interaktywnej przedszkolaki zdobyły wiedzę o wirusach i bakteriach. Dzieci gościły pielęgniarkę szkolną panią Krystynę Kwiatkowską, która zapoznała maluchy z „Piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej”. Pani pielęgniarka zachęcała dzieci do spożywania wszystkich potraw serwowanych w przedszkolu. Maluchy odwiedziły gabinet pielęgniarki szkolnej i zapoznały się z jej pracą. Grupa „Motylki” zaprosiła na zajęcia pielęgniarkę z przychodni panią Iwonę Nowak, która jest mamą Ksawerego. Pani Iwona zaprezentowała dzieciom narzędzia potrzebne do pracy, mierzyła ciśnienie i opowiadała o pracy pielęgniarek. Z kolei grupę „Krasnoludki” odwiedziła pani Anna Rogozińska – mama Agatki, która uczyła maluchy udzielania pierwszej pomocy. Dzieci poznały zawartość apteczki, a potem bandażowały ranione misie i przeprowadziły resuscytację na fantomie. Grupa „Smerfy” udała się do gabinetu stomatologicznego. Lekarz dentysta pan Józef Bielicki zademonstrował dzieciom prawidłową technikę mycia zębów i dał wskazówki, jak dbać o zęby, aby uniknąć bólu i próchnicy. Na zakończenie wizyty maluchy otrzymały dyplomy i naklejki „Dzielny Pacjent”. Podczas zajęć przedszkolakom towarzyszyły wiersze i piosenki o tematyce zdrowotnej. Wykonywały również prace plastyczne i techniczne związane a omawianą tematyką.

 

WSTECZ

maj 2018
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031