ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

10 maja 2018 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Rejonowy Konkurs Wiedzy o PCK i Udzielaniu Pierwszej Pomocy. Wzięli w nim udział uczniowie ośmiu szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego. Otwarcia dokonała pani Halina Kleinowska, która była sędzią głównym konkursu. Głos zabrali: Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, pani Bożena Zaborowska reprezentująca Gminę Kurzętnik, Dyrektor GOPS w gminie Nowe Miasto Lubawskie pani Anna Pijaczyńska, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim pan inspektor Jacek Drozdowski. Wszyscy mówcy podkreślali w swoich wypowiedziach ogromne znaczenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz dziękowali organizatorom za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. Organizatorem był Rejonowy Oddział PCK w Nowym Mieście Lubawskim, zaś gospodarzem Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. W przeprowadzeniu konkursu pomogli członkowie SK PCK wraz z opiekunką panią Małgorzatą Potomską. W przerwie uczestnicy rywalizacji wysłuchali piosenek w wykonaniu uczennicy klasy VI a Amelii Kasprzyckiej. Po podliczeniu punktów pani Halina Kleinowska pogratulowała drużynom dużej wiedzy i ogłosiła wyniki konkursu. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, na drugim miejscu uplasował się team Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, a trzecie miejsce zdobył zespół Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. W konkursie uczestniczyli również uczniowie ze szkół podstawowych w Tylicach, Zajączkowie, Tereszewie, Gwiździnach i Mrocznie. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim sponsorom. Dzięki ich ofiarności zostały zakupione nagrody oraz przygotowano poczęstunek. Po wręczeniu nagród uczniowie gospodarzy – Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka złożyli pani Krystynie Kwiatkowskiej gorące życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i wręczyli laurkę.

 

WSTECZ

maj 2018
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031