ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dzieci z grupy przedszkolnej „Krasnoludki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyły w zajęciach, których tematyka była związana z utrzymaniem porządku i czystości w najbliższym otoczeniu. Zajęcia poświęcone kręgowi tematycznemu „Stop! Zabraniam! Zakazuję! Śmieci w worki się pakuje!” opracowały i przeprowadziły panie: Maria Szymankiewicz, Marta Marchwicka i Dominika Lewandowska. Dzieci dbały o porządek w sali, opowiadały, jak pomagają w porządkach domowych. Maluchy sortowały śmieci, wrzucały je do worków w odpowiednich w kolorach. Dużą frajdę sprawiała przedszkolakom zabawa przedmiotami, które zazwyczaj trafiają do kosza. Papier doskonale sprawdził się w robieniu kul i rzucaniu nimi do celu. Plastikowe butelki wykorzystano do ćwiczeń gimnastycznych. Wspomniane przedmioty i szklane butelki posłużyły jako instrumenty muzyczne. „Odpadki” wykorzystano również do wykonania prac plastycznych. Dzieciom nie brakowało pomysłów, powstały żółwie, „rzucanki”, domki dla lalek, pojazdy. Maluchy były dumne z własnoręcznie wykonanych zabawek. Przeprowadzone zajęcia rozwijały inwencję twórczą, kreatywność, integrowały grupę. Warto dodać, że dzieci bardzo chętnie sobie pomagały.

 

WSTECZ

maj 2018
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031