ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W dniach 27 i 28 kwietnia 2018 roku uczniowie klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Miętowy Gaj” w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Podczas pobytu w ośrodku młodymi przyrodnikami opiekowały się panie: Magdalena Grabowska i Anna Gąsiorek. Podczas dwudniowego pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach ornitologicznych, które prowadzili pracownicy parku. W trakcie wędrówki po lesie dzieci rozpoznawały i nazywały rośliny, obserwowały przez lornetki ptaki oraz rozpoznawały ich odgłosy. Jednym z punktów programu było obejrzenie przez uczestników wycieczki ekspozycji przedstawiającej florę i faunę Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie rozwiązywali i wypełniali karty pracy. Obok zajęć tematycznych młodzi ekolodzy uczestniczyli w rozgrywkach sportowych. Jedną z wielu atrakcji był nocleg w „pokojach tematycznych”: „Żeremie bobra”, „Nora lisa”, „Gniazdo perkoza”,  „owady nad wodą”; „Pod wodą”, „Ul”.

Uczestnicy wycieczki oraz panie: Magdalena Grabowska i Anna Gąsiorek serdecznie dziękują pracownikom Brodnickiego Parku Krajobrazowego paniom: Alicji Tomczyk i Katarzynie Czubachowskiej za przeprowadzenie ciekawych zajęć przyrodniczych.

 

WSTECZ

maj 2018
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031