ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

26 kwietnia 2018 roku w salce korekcyjnej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Turniej Czytelniczy dla Klas I – III „Kocham Cię, Książko”. Cele konkursu to: budowanie zainteresowań czytelniczych, kształcenie umiejętności przekazywania wiadomości, rozwijanie fantazji twórczej i wyobraźni, sprawdzenie stopnia znajomości baśni, kształcenie umiejętności rywalizacji i współpracy. Organizatorkami konkursu, który dotyczył życia i twórczości H. Ch. Andersena były panie: Małgorzata Głowacka i Hanna Kwiatkowska. Do rywalizacji stanęły dwie drużyny A i B. W składzie każdej byli reprezentanci klasy pierwszej, klasy drugiej i trzeciej. W zespole A wystartowali: Filip Lewandowski z klasy I a, Hubert Smukała z klasy I b, Oliwia Stypółkowska z klasy III b, Wiktor Połomski z klasy III d, Klaudia Flaszyńska z klasy III e. Z kolei w teamie B wystąpiły same dziewczynki: Małgorzata Żurawska z klasy I a, Zofia Domżalska z klasy I b, Lena Wojciechowska z klasy II a, Małgorzata Józefowicz z klasy III a i Alina Różycka z klasy III c. Uczestnicy wzięli udział w pięciu konkurencjach. „Kto pierwszy ten lepszy” to zadanie polegające na rozwiązaniu zagadki. „Kalambury” polegały na zilustrowaniu wylosowanego tytułu baśni tak, aby własna drużyna rozszyfrowała tytuł. „Baśniowe pudełko” zawierało rekwizyt, a zawodnicy musieli podać, z której baśni on pochodzi. „Prawda czy fałsz” polegało na ocenieniu zdania i dobiegnięciu do właściwie zaznaczonego krzesła. Ostatnią konkurencja były „Losy”. Uczniowie odpowiadali na losowo wybrane pytania. Dodatkowa konkurencja „Jaka to melodia?” poprzedzała wymienione zadania. Drużyna, która pierwsza podniosła do góry zielone światło i prawidłowo odpowiedziała, otrzymała dodatkowy punkt. Turniej wygrała drużyna A zdobywając 22 punkty, ale zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy. Konkurs wywołał wiele pozytywnych emocji, był okazją do świetnej zabawy, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci książek.

 

WSTECZ

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30