ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbył się konkurs „Kartka urodzinowa dla Królowej Elżbiety II”. Konkurs, którego organizatorką była pani Barbara Milewska – nauczyciel języka angielskiego został  skierowany do uczniów klas IV – VII, a nagrody ufundowało Wydawnictwo Macmillan. W tym roku Elżbieta II, królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej obchodzi 92 urodziny. Natomiast na tronie brytyjskim panuje od 65 lat. Kultywowanie tradycji wysyłania kartek okolicznościowych, rozwój wrażliwości estetycznej oraz zainteresowanie kulturą Wielkiej Brytanii to główne cele szkolnej rywalizacji. Komisja konkursowa oceniała prace zgodnie z podanymi wcześniej kryteriami. Warunkiem uczestniczenia w przedsięwzięciu było wykonanie kartki składanej w formacie A5 oraz napisanie życzeń w języku angielskim na osobnej białej kartce. Jury brało pod uwagę samodzielność, format, poprawność językową, estetykę wykonania, oryginalność i ogólne wrażenie artystyczne. Trzy najlepiej ocenione prace zostaną przesłane do Pałacu Buckingham, a wykonawcy najpiękniejszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody. Pozostałe prace zostaną zaprezentowane na wystawie w naszej szkole. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Kornel Seroczyński z klasy V b, na drugim miejscu uplasowała się Natalia Wiśniewska z klasy VII b, a uczennica klasy IV c Julia Zachwieja zajęła trzecie miejsce.   

 

WSTECZ

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30