ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W piątek 20 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XIII Powiatowy Turniej Wiedzy dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Zmagania przedszkolaków obejrzeli goście: Starosta Nowomiejski pan Andrzej Ochlak, Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, Komendant Powiatowej Policji pan Jacek Drozdowski,  kpt. Mateusz Jaguszewski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, aspirant sztabowy pan Paweł Cherkowski, sierżant sztabowy pan Mateusz Soter z Komendy Powiatowej Policji, przedstawiciel Straży Miejskiej pan st. insp. Jacek Chełkowski, pielęgniarka szkolna pani Krystyna Kwiatkowska oraz opiekunowie startujących zespołów. Główne cele turnieju to: przypomnienie zasad poruszania się po drogach, utrwalenie podstawowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zagrożeń, właściwego zachowania się dziecka w kontaktach ze zwierzętami oraz integracja dzieci i wdrażanie ich do zdrowej rywalizacji. Koordynatorką turnieju, jak i również prowadzącą była pani Karolina Żywicka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Goście i uczestnicy konkursu obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów grupy 04 Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pod kierunkiem pani Ewy Banaszewskiej i Aleksandry Rozenek. Do turnieju przystąpiło sześć zespołów. Reprezentowały one szkoły podstawowe z Kurzętnika, Nowego Grodziczna, Skarlina, Przedszkola Miejskiego ora dwie nowomiejskie podstawówki. Najwięcej punktów zgromadziły sześciolatki z Przedszkola Miejskiego. Zwycięski zespół otrzymał Puchar Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nowym Grodzicznie, która otrzymała Puchar Starosty Nowomiejskiego. Na trzecim miejscu uplasowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kurzętniku. Team otrzymał Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Czwarte miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Piąte miejsce zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. Natomiast szóste miejsce zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i upominki. Sponsorami nagród byli: Burmistrz Miasta Nowego Miasta Lubawskiego, Starosta Nowomiejski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Podczas turnieju ogłoszono wyniki VI Miejskiego Konkursu Plastycznego. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego oraz Starostę Nowomiejskiego. Pierwsze miejsce zajęła Anita Perłowska z Przedszkola Miejskiego, drugie Olga Kamińska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka, trzecie Ada Szczepańska z Przedszkola Miejskiego. Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Różyńska i Aleksandra Kozłowska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka oraz Zofia Wiergowska i Gabriela Jargoła z Przedszkola Miejskiego.

 

WSTECZ

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30