ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

18 kwietnia 2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się koncert rekrutacyjny Szkoły Muzycznej I Stopnia. Skierowany był do uczniów klas IV – VII, a w drugiej odsłonie do uczniów klas I – III. Koncert poprowadziła Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia pani Iwona Mrozińska.Pani dyrektor zachęcała uczniów do nauki w szkole muzycznej, prezentowała utwory, instrumenty, a także przedstawiała uczniów – młodych wykonawców oraz ich nauczycieli. Zgromadzona w hali publiczność wysłuchała Sonatinę G-dur w wykonaniu Olgi Jabłońskiej z klasy V/6 fortepianu, nauczyciel pan Mateusz Raczyński. Anna Samulewicz z klasy II/6 fortepianu, nauczyciel pani  Ewa Wieczorkowska, zaprezentowała „Olę złą jak osa”. Duet saksofonowy: Patryk Domżalski, Marek Kasprzycki zagrał utwór z bajki „Sąsiedzi”. Zespół przygotował pan Michał Sasinowski. Uczeń z klasy IV/4 gitary pani Małgorzaty Biłgorajskiej Piotr Osmański zagrał „Walca południowoamerykańskiego”. Z kolei uczeń pana Andrzeja Kupisa z klasy I/6 Nikodem Orzechowski wykonał etiudę nr 8 Włodzimierza Kulpowicza. Maja Ossowska z klasy skrzypiec pana Kazimierza Wieczorkowskiego zagrała etiudę. Przy akompaniamencie pana Mateusza Raczyńskiego Katarzyna Osmańska zagrał na wiolonczeli II część sonaty. Katarzyna jest uczennicą klasy III/4 wiolonczeli, jej nauczycielem jest pani Izabeli Oller. Uczeń z klasy perkusji pana Pawła Kamińskiego Ignacy Józefowicz zaprezentował utwór „Yankee land” na ksylofon. Uczniowie z klasy klarnetu: Maciej Lange i Tobiasz Deredas wykonali „Krakowiaka”. Duet przygotował pan Jacek Wróblewski. Podopieczna pani Martyny Sarnowskiej z klasy IV/6 fletu Amelia Kasprzycka zagrała „Sicylianę”. Z kolei duet Zofia Robaczewska – flet i Wiktoria Deredas – fortepian zaprezentował się w utworze „Melancholia”. „Rodeo” usłyszeliśmy  w wykonaniu Ignacego Łazarewicza – ucznia z klasy I/4. Ignacego przygotował pan Bartłomiej Żółtowski, który zagrał na trąbce „Marsz wszystkich Świętych”. Panu Bartłomiejowi akompaniował pan Mateusz Raczyński.

 

WSTECZ

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30