ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

13 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyły się Warmińsko-Mazurskie Obchody Pamięci o Bohaterach. Obchody zorganizowali: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Olsztynie. Honorowy patronat nad obchodami objął Warmińsko-Mazurski Wojewoda Artur Chojecki. Podczas uroczystości szkoły oraz inne placówki z województwa, które przystąpiły do ogólnopolskiego projektu „Katyń… ocalić od zapomnienia”, otrzymały certyfikaty. Dokumenty stanowią zaświadczenie o przyjęciu przez placówki obowiązku upamiętnienia ofiar Zbrodni Katyńskiej przez posadzenie Dębów Pamięci. W wojewódzkich uroczystościach wzięli udział Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski, koordynator szkolnego projektu pan Andrzej Domżalski oraz poczet sztandarowy w składzie pan Grzegorz Deredas, Michał Kwiatkowski z klasy VI b i Mikołaj Pawlicki z klasy VII a. Przybyłym na obchody delegacjom uroczyście wręczono dęby, ziemię katyńską oraz certyfikaty. Każde z drzew dedykowane jest jednemu bohaterowi. Dębem Pamięci w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim zostanie upamiętniony przodownik Policji Polskiej Władysław Witkowiak. Uroczystość posadzenia Dębu Pamięci odbędzie się w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej 25 kwietnia 2018 roku. Głównym celem programu edukacyjnego „Katyń… ocalić od zapomnienia” jest upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej poprzez posadzenie 21473 Dębów Pamięci. Każde z drzew stanie się żywym pomnikiem. Społecznym wymiarem programu jest integracja środowisk edukacyjnych, samorządowych i społeczności lokalnych oraz zaszczepienie młodemu pokoleniu pamięci o historii.

 

WSTECZ

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30