ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W środę 28 marca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim obejrzeli misterium paschalne. Uczniowie klasy V b oraz klasy IV a przedstawili w salce korekcyjnej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej wydarzenia zwieńczające życie i misję Jezusa Chrystusa czyli mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Celem misterium paschalnego, które przygotowali nauczyciele: pani Magdalena Domżalska i pan Grzegorz Deredas było wspomnienie Męki Pańskiej oraz przygotowanie do owocnego przeżywania świąt Wielkiej Nocy. Społeczność uczniowska wysłuchała również pieśni w wykonaniu Amelii Kasprzyckiej z klasy VI a oraz uczennic klasy V b: Otylii Olęckiej, Amelii Żurańskiej i Mileny Bartnickiej. Tego dnia młodzi aktorzy wraz z nauczycielami udali się do Dziennego Domu Opieki Medycznej i zaprezentowali misterium paschalne podopiecznym placówki. W spotkaniu przedświątecznym uczestniczyli również panie Jolanta i Agata Szulc, ksiądz kanonik Władysław Ostrowski, pracownicy ośrodka. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali serca wykonane przez podopiecznych Dziennego Domu Opieki Medycznej oraz słodycze. Na ręce nauczycieli przekazano wielkanocnego zająca i podziękowania dla dyrekcji naszej szkoły.

 

WSTECZ

marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031