ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

15 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim obchodziliśmy święto matematyki. Rano 64 uczniów przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Na lekcjach matematyki królowały gry dydaktyczne, podczas których uczniowie prezentowali swoje umiejętności matematyczne, a szóstoklasiści pracowali z tabletami. Od godziny 14.30 ponad 40 chętnych uczniów zdobywało certyfikaty umożliwiające im zapisanie się do Klubu Miłośników Matematyki KM2, w ramach którego działa kilka sekcji. Najpopularniejsza jest sekcja konstruktorów. Praca w niej polega na budowaniu brył z różnych materiałów. Tego dnia zadaniem dla młodych konstruktorów było zbudowanie dwunastościanu foremnego. Dużą popularnością cieszy się także sekcja szaradzistów. Warunkiem zapisania do tej sekcji jest rozwiązanie rebusów i krzyżówek przygotowanych przez nauczyciela. Inne sekcje to: feynmanki, rachmistrzowie, tekściarze, myśliciele oraz sekcja układania kostki Rubika. Tego  popołudnia ponad 20 uczniów zdobyło certyfikaty i stało się członkami Klubu Miłośników Matematyki. Pięcioro z nich: Wiktoria Langa, Michał Kwiatkowski, Marceli Kowalski, Jakub Rutkowski i Nikodem Jaroszek zdobyło po trzy certyfikaty. Świadczy to o wysokim poziomie ich umiejętności i szerokiej wiedzy matematycznej. Efektem pracy uczniów  w święto matematyki są zbudowane bryły, rozwiązane rebusy, krzyżówki, zbudowane zadania tekstowe i krzyżówki, zaszyfrowane informacje. Kilkoro uczniów pod kierunkiem kolegi z klasy VII b Kacpra Kowalskiego zdobyło kolejne umiejętności związane z układaniem kostki Rubika. Uczniowie pracowali pod czujnym okiem nauczycieli matematyki pań: Małgorzaty Potomskiej, Renaty Szwarc i Anety Gosik-Suchockiej. Popołudnie z matematyką sprawiło uczestnikom zajęć dużo radości i ze niecierpliwieniem czekają na kolejne takie przedsięwzięcia.  

 

WSTECZ

 

marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031