ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

14 marca 2018 roku 26 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim udało się do Olsztyna, aby wziąć udział w obchodzonym tego dnia święcie liczby π. Uczniami podczas wycieczki do stolicy województwa opiekowali się nauczyciele matematyki panie: Małgorzata Potomska, Edyta Rogozińska i Aneta Gosik-Suchocka. Obchody tego święta przygotował Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Otwarcia dokonał dziekan wydziału prof. Jan Jakóbowski, który powitał uczestników i przedstawił program uroczystości. Uczniowie byli podzieleni na grupy i uczestniczyli we wszystkich proponowanych zajęciach i konkursach Pierwsze miejsce w konkursie na układanie kostki zajął Kacper Kowalski z klasy VII b, a Wiktoria Langa z klasy VI a zdobyła trzecie miejsce. Kolejny konkurs polegał na zapamiętaniu jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Zwycięzcą tego konkursu został Maciej Jeda z klasy V b, trzecie miejsce zajął Michał Szwaracki z klasy VII a, a uczennica klasy VI a Amelia Kaprzycka otrzymała wyróżnienie. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie na temat liczby π oraz w zajęciach z robotyki i brył platońskich. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Wydział Matematyki i Informatyki, uczestniczyli w trwających zajęciach, mieli możliwość rozmowy z pracownikami naukowymi i studentami. Święto liczby π było wspaniale zorganizowane, uczniowie czuli się jak studenci i bardzo chętnie wykazywali się swoją wiedzą. Na zakończenie wizyty w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim wszyscy uczestnicy święta liczby π otrzymali od organizatorów upominki i słodki poczęstunek.

WSTECZ

marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031