ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

14 marca 2018 roku uczniowie klasy V a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z pedagogiem szkolnym panią Marleną Jaroszek i panią Magdaleną Domżalską udali się do Komendy Powiatowej Policji. Na miejscu uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym w ramach projektu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Pogadanka dotyczyła między innymi cyberprzemocy. Jest to najszybciej rozwijające się zagrożenie, które dotyka dzieci w różnym wieku. Nowoczesna technologia nie tylko uprzyjemnia wolny czas, ale może uzależniać, być źródłem przemocy czy łatwego dostępu do nieodpowiednich treści. Cyberprzemoc czyli przemoc z użyciem mediów elektronicznych może wyrządzić bardzo dużą krzywdę użytkownikom internetu i innych urządzeń mobilnych. Rozmowę z uczniami poprowadziła pani Ludmiła Mroczkowska. Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji była okazją do poznania zawodu policjanta i warunków pracy funkcjonariuszy. Piątoklasiści obejrzeli komendę, pojazdy policyjne, wybieg dla psów, przymierzali miedzy innymi kamizeli i robili odciski palców. Rozmawiano także o bezpieczeństwie na drodze. Na zakończenie spotkania pani Ludmiła Mroczkowska wręczyła wszystkim uczestnikom zawieszki odblaskowe w kształcie lwa – symbolu naszego miasta. Odblaski ufundował Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank.

 

 WSTECZ

marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031