ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

12 marca 2018 roku w salce korekcyjnej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Pasowanie przygotowały panie: Małgorzata Głowacka i Hanna Kwiatkowska. Na początku uroczystości przyszli czytelnicy obejrzeli przedstawienie, w którym wystąpili uczniowie klas starszych: klasy VII a, klasy VI a i klasy IV a. Prowadzące, panie Hanna Kwiatkowska i Małgorzata Głowacka w strojach czarodziejek wraz z uczniami przebranymi za postacie ze znanych baśni zaprezentowali przedstawienie. Głównym celem spektaklu było podkreślenie znaczenia książki w życiu człowieka. Bohaterowie „Bajkowej Krainy” przekonywali pierwszoklasistów do czytania książek oraz dbania o nie. Po występie przyszli czytelnicy wzięli udział w konkursie znajomości popularnych baśni oraz rozwiązywali krzyżówkę. Kolejnym punktem spotkania była pogadanka na temat korzystania z biblioteki. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę i obiecali, że będą odwiedzać bibliotekę, wypożyczać i czytać książki oraz je szanować. Po przysiędze pierwszoklasiści stali się „Przyjaciółmi Książek” Na zakończenie uroczystości wszyscy nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek oraz słodycze.

 

WSTECZ

marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031