ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Grupa przedszkolna „Krasnoludki” ze Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pod kierunkiem pań: Marii Szymankiewicz i Jolanty Wachowskiej w ramach kręgu tematycznego „Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się, gdy patrzę” przygotowała przedstawienie teatralne. Pierwsze zadanie polegało na poznaniu teatru i słownictwa z nim związanego. Dzieci rozmawiały o teatrze, oglądały zdjęcia. Wzbogaciły słownictwo o pojęcia: teatr, aktor, scena, reżyser, kurtyna, rekwizyty. W związku z tym, że w Nowym Mieście Lubawskim nie ma teatru, przedszkolaki same przygotowały przedstawienie w formie teatrzyku kukiełek i pacynek na podstawie baśni „Trzy świnki”. Najpierw dzieci przygotowały zabawki, pacynki oraz rekwizyty. Kolejny etap polegał na wykonaniu afisza teatralnego, który informował pozostałe grupy przedszkolaków o przedstawieniu. Dzieci przygotowały stroje oraz nauczyły się piosenek. Przedstawienie zostało wystawione 2 marca 2018 roku. Mali aktorzy byli podekscytowani, mieli ogromną tremę, ale starali się jak najlepiej zagrać swoją role. Po przedstawieniu wszystkie grupy przedszkolne otrzymały do wykonania zadania – karty pracy związane z baśnią. Przedstawienie bardzo podobało się koleżankom i kolegów z innych grup. Podczas zajęć popołudniowych dzieci grały w grę planszową „Trzy świnki”.

 

WSTECZ

marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031